F.Bora Yorulmaz CHP Mersin İl Başkan Adayı | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
F.Bora Yorulmaz CHP Mersin İl Başkan Adayı


İl Başkanı olduğu dönemlerde SHP ve CHP büyük farklarla seçimler kazandıran deneyimli siyasetçi F.Bora Yorulmaz “siyasal hayatımda ben hiç kimsenin adamı olmadım, her zaman olduğu gibi yine CHP’ye gönül veren halkımın adayıyım”

 

SHP ve CHP’de uzun yıllar siyaset yapan F.Bora Yorulmaz verdiği mesajlarla dikkat çekiyor. İl Başkanı Olduğu dönemlerde partilileriyle samimi dostluklar kurması ile tanınan CHP İl Başkan adayı F.Bora Yorulmaz’ın özellikle “geçmişte olduğu gibi bu günde CHP’ye kimsenin küs kalmamsı için çalışacağını ve özelliklede kesinlikle kimsenin adayı olmadığına vurgu yapıyor.

Partiye hakim olanlar çıkarları uğruna partiyi kullandılar

Kendisinin 21 yıl önce 1991 yılında SHP’de il başkanlığı yaptığını ve geri dönerek tekrar il başkanı aday adayı olmasının sebebinin de; CHP’nin oylarının gerilemesinden kaynaklandığını belirten Bora Yorulmaz, partiye hakim olanların ve olmak isteyenlerin sosyal demokrasiyi ve solu düşünmeden sadece kendi çıkarları uğruna partiyi kullandıklarını gördüğü için geri döndüğünü açıkladı.

 

Yönetim kurullarına çöreklenenler CHP’yi gerilettiler

 

Partinin iktidar olduğu yerlerde partinin gücünü kendi çıkarları için kullananlara ve bu nedenle parti içi iktidara gelmek isteyenlere karşı mücadele etmek için göreve talip olduğunu ifade eden Yorulmaz, “Kendi çıkarlarını ön planda tutanlar ve yıllardır bu partinin yönetim kurullarına çöreklenenler CHP’yi ve dolaylısıyla sosyal demokratları geriletmişlerdir. Yıllar sonra aday adayı olarak geri dönüşümün sebebi de budur. CHP’nin Mersin’de felaket içerisinde olduğunu görmemdendir. Kısacası söylemek gerekirse; bu partinin başına gelenler partimizi geriletmişlerdir ve kendi çıkarları için kullanmışlardır” dedi.

 

Belediye başkanları örgütü sayacak…

Örgüt başkanları ile belediye başkanlarının iyi ilişkiler içerisinde olmaları gerektiğine de dikkat çeken Yorulmaz, “Ancak belediye başkanlarının örgütü saymaları, örgüt saygınlığını bilmeleri, örgüte karşı takınacak tavırlarına dikkat etmeleri çok önemlidir. Aynı şekilde örgüt başkanları da belediyle başkanlarını kucaklamalı ve onlara sahip çıkmalıdır” dedi.

 

F.Bora Yorulmaz, 1983- 1985 yıllarında 2 kez SODEP Mersin Merkez İlçe Başkanı. Mersin SHP-CHP İl-İlçe Yöneticiliği ve Kurultay Delegeliği. SHP-Mersin   Belediye Meclis Üyeliği.  Mersin   Ticaret ve Sanayi Odası Sanayici Grup Başkanlığı. MESİAD Yüksek İstişare Kurulu üyeliği, Mersin İdman Yurdu Yöneticiliği ve Basın Sözcülüğü.

SHP Tüzük Kurultayında Kurultay 2.Başkanlığı. 1991-1996 Yılları arasında üç kez seçildiği, önce SHP daha sonra CHP Mersin İl Başkanlığı. SODEV Sosyal Demokrasi Vakfı Kurucu üyeliği. 1999 Genel Seçimlerinde CHP Mersin İl Seçim Komitesi Başkanlığı. 2009 Yerel Seçimlerinde CHP Mersin Mezitli Seçim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Fuat Bora Yorulmaz  evli ve iki çocuk babası..... 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN, GÖRME ENGELLİ BİREYLERE
 
15.01.2021
 
  .AKDENİZ BELEDİYESİ EVDE BAKIM VE TEMİZLİK HİZMETİ İLE VATANDAŞA MORAL OLUYOR
 
15.01.2021
 
  Başarılı Yönetmen Mustafa Diyar Demirsoy’dan Yeni Sinema Filmi
 
15.01.2021
 
  BAŞKAN YILMAZ’DAN, SİLİFKE’YE EN GÜZEL AHDE VEFA ÖRNEĞİ
 
3.01.2021
 
  CHP MEZİTLİ İLÇE ÖRGÜTÜ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA YARDIMI YAPTI
 
1.01.2021
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ SOKAKLARI YENİLİYOR
 
29.12.2020
 
  ZEYNE MAHALLESİNDE STABİLİZE YOL BAKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
 
29.12.2020
 
  SOKAK HAYVANLARI, AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN KORUMASI ALTINDA
 
26.12.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN YILBAŞI ÖNCESİ KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK
 
24.12.2020
 
  AKDENİZ’DE KORONAVİRÜS SALGINI İLE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 
24.12.2020
 
  KIBRIS’A BARIŞ PARKURU İÇİN WOWSA’YA BAŞVURU YAPILDI
 
22.12.2020
 
  ROMAN MAHALLESİNDE GÜN, BÜYÜKŞEHİR’İN SICAK ÇORBASIYLA BAŞLIYOR
 
21.12.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA