Mersin’li gazeteciler öneriyor | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
Mersin’li gazeteciler öneriyor


Mersin’li gazeteciler, “M.Özcan tarafından dava edilen gazeteciler ve dava konusu yazilar ” içerikli bir toplantının da Mersin’de düzenlenmesi için TGF’na öneride bulunmasını istiyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı M. Özcan’ın 87 gazeteci hakkındaki yargılama istemine duyarsız kalan mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 28-30 Nisan 2012 tarihleri arasında Eskişehir’de yapacağı ” tutuklu gazeteciler ve medyanın geleceği” konulu toplantıya katılacağı duyuruldu.

 

Eskişehir’de yapılacak olan “tutuklu gazeteciler ve medyanın geleceği “ toplantısına katılacağı duyurulan Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkan yardıncısı ve MGC Başkanı Ahmet Ünal, Mersin basınına yönelik 87 dava açarak Başbakan recep Tayip Erdoğan’ın 37 davasını çok geride bırakan ve bir çok gazetecinin ceza almasına da neden olan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı M. Özcan’ın bir türlü özümseyemediği anlaşılan basın özgürlüğüne yönelik davranışına iyi ilişkileri nedeniyle sessiz kalmayı yeğlemesiyle büyük eleştiriler almıştı.

 

Mersin’li gazetecilerin MGC Başkanı Ahmet Ünal’dan içtenlikle istedikleri şey ; CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in başkanı olduğu ve bu güne kadar bir tek gazetecinin bile dava edilmediği Eskişehir’den sonra “M. Özcan tarafından dava edilen gazeteciler ve dava konusu yazılar ” içerikli bir toplantının da Mersin’de düzenlenmesi için (TGF) Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na öneride bulunmasını isteniyorlar.

 

Atilla Sertel konuyu biliyor

 

Mersin Büyükşehir belediye Başkanı M.Özcan’ın başkanı olduğu İmar A.Ş tarafından dava edilen son gazeteci Ziya Keskinışık “CHP’li M.Özcan’ın basın özgürlüğüne bakışı ve dava edilen gazeteciler” konusunu tüm CHP yönetimi ile tüm  basın örgütleriyle paylaşmış ve Ahmet Ünal’ın başkan yardımcısı olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonunun Başkanı Atilla Sertel ise konuya büyük bir duyarlılık gösterip telefon aracılığı ile Ziya Keskinışık’tan konu hakkında bizzat bilgi almıştı.

 

MGC tarafından servis edilen duyuru aynen şöyle :

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi toplantısı 28-30 Nisan 2012 tarihleri arasında Eskişehir’de yapılacaktır.

TGF Genel Başkan Yardımcısı ve MGC Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal’ın katılacağı toplantıda tutuklu gazeteciler ve medyanın geleceği masaya yatırılacaktır. 

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN, GÖRME ENGELLİ BİREYLERE
 
15.01.2021
 
  .AKDENİZ BELEDİYESİ EVDE BAKIM VE TEMİZLİK HİZMETİ İLE VATANDAŞA MORAL OLUYOR
 
15.01.2021
 
  Başarılı Yönetmen Mustafa Diyar Demirsoy’dan Yeni Sinema Filmi
 
15.01.2021
 
  BAŞKAN YILMAZ’DAN, SİLİFKE’YE EN GÜZEL AHDE VEFA ÖRNEĞİ
 
3.01.2021
 
  CHP MEZİTLİ İLÇE ÖRGÜTÜ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA GIDA YARDIMI YAPTI
 
1.01.2021
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ SOKAKLARI YENİLİYOR
 
29.12.2020
 
  ZEYNE MAHALLESİNDE STABİLİZE YOL BAKIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
 
29.12.2020
 
  SOKAK HAYVANLARI, AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN KORUMASI ALTINDA
 
26.12.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN YILBAŞI ÖNCESİ KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK
 
24.12.2020
 
  AKDENİZ’DE KORONAVİRÜS SALGINI İLE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
 
24.12.2020
 
  KIBRIS’A BARIŞ PARKURU İÇİN WOWSA’YA BAŞVURU YAPILDI
 
22.12.2020
 
  ROMAN MAHALLESİNDE GÜN, BÜYÜKŞEHİR’İN SICAK ÇORBASIYLA BAŞLIYOR
 
21.12.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA