BAŞKAN SARI TÜM ARAÇ SAHİPLERİNİ 3 TEMMUZ İÇİN UYARDI. | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BAŞKAN SARI TÜM ARAÇ SAHİPLERİNİ 3 TEMMUZ İÇİN UYARDI.


Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı 3 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak ve tüm araçlarda değişimi zorunlu hale gelen yeni plaka konusunu hatırlattı ve uyarılarda bulundu.

 

Mersin-Ziya KESKİNIŞIK 

Başkan Veysel Sarı verdiği bilgiler arasında, Hızlı Geçiş Sisteminde (HGS) yanlış ceza yazılmasına da neden olan rakamların arasında vida bulunması ile Karayolu Trafik Kanunu'nun “tescil plakaları” bölümünde belirtilen kurallara göre plakaların 11 santimetre genişliğinde, 52 santimetre uzunluğunda olmaması, yazılarının silik, kalın, italik veya kapatma şeklinde olması ağır kusur kapsamına alınacağı için bu tür yazı ve rakamların kullanıldığı plakalı araçlar “TÜVTÜRK” tarafından yapılan araç muayenesinden geçemeyeceğine de dikkat çekti .

 

          BAŞKAN SARI UYARILARINI ŞU SÖZLERLE SÜRDÜRDÜ :

 

          Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanımız sayın  Fevzi Apaydın’ın Mersin’de darphane mührü dağıtım törenindeki yaptığı açıklamada da belirttiği gibi “merdiven altı tabir edilen yerlerde basılan plakalarda belirlenen standartların dışına çıkıldığını, ayrıca, sahte plakaların terör olayları, gasp, soygun gibi işlerde kullanıldığına ve bunun içinde  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce yayınlanan genelgeye göre sahte plaka basan, dağıtan ve aracına takanlara para cezası uygulanacağını belirtmişti.

          Bu kapsamda, 3 Temmuz 2017 tarihinden itibariyle de, "Silik, italik veya bold olarak yazılan, rakam ve harflerin arasında vida olan, ortasındaki boşluğun köşeli şeklinde olması gibi standarda uygun olmayan şekilde plaka takılı araç plakaları standardın dışı basılan plakalar kapsamında değerlendirilecek hatta  "sahte" olarak nitelendirilecek ve “TÜVTÜRK” fenni muayene istasyonlarından geçemeyecektir” dedi.

          Başkan Sarı, bir ayrıntıya da değindi ve bu tür plakaya sahip araçlara bir defaya mahsus ceza kesilmeyecek ancak araç sahiplerinden plakaların standartlara uygun olarak değiştirmeleri istenecek." ifadelerini kullandı.

 

 "PLAKALAR ŞOFÖRLER ODALARINDA DEĞİŞTİRİLECEK

 

Başkan Veysel Sarı, söz konusu plakaların değişimi için araç sahiplerinin öncelikle Trafik Şube Müdürlüklerine başvuracak ve buradan aldıkları formları doldurduktan sonra bu belge ile il ve ilçelerdeki Şoförler ve otomobilciler Odalarında kullanılmaya başlanılan darphane mühürlü ve yasal yeni plakalarını yaklaşık 10 dakikada bastırarak değiştirilebileceğini de belirtti.  

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN SEÇER, YOĞURT PAZARI’NDA ÜRETİCİ KADINLARLA BULUŞTU
 
21.11.2020
 
  Başkan Abdullah Özyiğit’ten oyunculara tatlı ikramı
 
19.11.2020
 
  BAŞKAN SEÇER: “DEPREMDE ORTAYA ÇIKAN DURUM BİR SONUÇTUR”
 
14.11.2020
 
  MERSİN’DE PARKLARIN ADINI ÇOCUKLAR VERECEK
 
12.11.2020
 
  Yenişehir Belediyesi çocuklara steril kitap dağıttı
 
7.11.2020
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ MÜHENDİSLERİ İZMİR’DE
 
3.11.2020
 
  MERSİN KENT KONSEYİNDEN
 
27.10.2020
 
  AKDENİZ’DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE “HİJYEN PAKETİ” ULAŞTIRILIYOR
 
15.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN 160 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 860 BİN TL NAKDİ YARDIM
 
10.10.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE NAKDİ DESTEK
 
6.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU YENİ SEZONA “NAZIM HİKMET”LE BAŞLAD
 
3.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN TEMALI OTOBÜS DURAKLARI
 
30.09.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA