BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM... | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM...


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanması adına çok yönlü çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.

 

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından hazırlanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalamanın yanı sıra; Eşitlik Eylem Planı geliştirmek üzere ‘yasal temsilci’ olarak Belediye Meclisinden yetki alan Başkan Yılmaz, Temmuz ayı meclisinde yaptığı konuşmada eski eşi tarafından silahla vurularak öldürülen Filiz Kaplan cinayetiyle ilgili duyduğu üzüntüyü yeniden dile getirerek,  kadına yönelik şiddetin kabul edilemez bir durum olduğuna dikkat çekti.  Başkan Yılmaz, önleyici ve koruyucu nitelikteki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğine vurgu yaparak,  “Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı daha önce meclis gündemimize koymuştuk. Ne yazık ki geçtiğimiz hafta İlçemize bağlı Turgut Türkalp Mahallemizde bir kadın cinayeti yaşandı. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürümüz Ali Kaplan’ın kız kardeşi ve Belediye Personelimiz Gökhan Ceritlioğlu’nun annesi Filiz Kaplan, sabah saat: 06.15’te işine giderken evinden 50 metre mesafede bir yıl önce boşandığı eski eşi tarafından katledildi. Kadın cinayetleri, ülkemizde her geçen gün artan önemli bir konudur. Biz de bu konuyu önemsiyoruz. İlçemizde yaşanan bu acıya şahit olduğumuz ve konuyu yakından takip ettiğimiz için daha çok empati kurma imkanımız oldu. Merhume Filiz Kaplan,  bir yıl önce boşanmış ve defalarca koruma talebi olmuş. Bizi yetiştiren annelerimiz, hayatımızı paylaştığımız eşlerimiz olan kadınlarımızın yaşama hakkının korunması ve buna ilişkin her türlü tedbirin alınması gerektiğini buradan bir kez daha açıkça ifade etmek istiyorum. Bu cinayeti kınıyor ve bu konudaki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı da planladığımız, projelerimize koyduğumuz ve toplantılarımızda dile getirdiğimiz maddeleri içeriyor. Belediye olarak, belediye başkanı olarak ve belediye meclisi olarak önem sıramızda bu konuyu ortaya koymak açısından gündemimizin ilk sırasına aldık.” dedi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN ÖZYİĞİT, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
 
12.08.2020
 
  “ANNELER İLE KIZLARI KAMPA UĞURLANDI”
 
11.08.2020
 
  ARSLANKÖYLÜ KADINLAR, TARİHİ HALKEVİ’NDE MESLEK ÖĞRENİYOR
 
7.08.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ YAŞLI VE ENGELLİLERİN YANINDA!
 
6.07.2020
 
  YATIRIMCILARIN GÖZÜ TOROSLAR’DA
 
6.07.2020
 
  ÇOCUKLAR, ONLİNE İLE HEM YABANCI DİL ÖĞRENİYOR, HEM DE EĞLENİYOR.
 
2.07.2020
 
  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
 
30.06.2020
 
  GÜLTAK, BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPI İLE ÖDÜLLENDİRDİ
 
30.06.2020
 
  BAŞKAN SEÇER, ERDEMLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BULUŞTU
 
18.06.2020
 
  AKDENİZ’DE OKULLAR LGS’YE HAZIRLANIYOR
 
18.06.2020
 
  MTOSB SANAYİCİLERİNİ UYARDI
 
16.06.2020
 
  DUYGU SÖMÜRÜSÜ. BEDENSEL ENGELLİ GİBİ DİLENİYORDU!
 
9.06.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA