BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM... | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   

 
BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ ADIM...


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanması adına çok yönlü çalışmaları hayata geçireceklerini söyledi.

 

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından hazırlanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı imzalamanın yanı sıra; Eşitlik Eylem Planı geliştirmek üzere ‘yasal temsilci’ olarak Belediye Meclisinden yetki alan Başkan Yılmaz, Temmuz ayı meclisinde yaptığı konuşmada eski eşi tarafından silahla vurularak öldürülen Filiz Kaplan cinayetiyle ilgili duyduğu üzüntüyü yeniden dile getirerek,  kadına yönelik şiddetin kabul edilemez bir durum olduğuna dikkat çekti.  Başkan Yılmaz, önleyici ve koruyucu nitelikteki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğine vurgu yaparak,  “Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından yerel yönetimler eliyle toplumda kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’nı daha önce meclis gündemimize koymuştuk. Ne yazık ki geçtiğimiz hafta İlçemize bağlı Turgut Türkalp Mahallemizde bir kadın cinayeti yaşandı. Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürümüz Ali Kaplan’ın kız kardeşi ve Belediye Personelimiz Gökhan Ceritlioğlu’nun annesi Filiz Kaplan, sabah saat: 06.15’te işine giderken evinden 50 metre mesafede bir yıl önce boşandığı eski eşi tarafından katledildi. Kadın cinayetleri, ülkemizde her geçen gün artan önemli bir konudur. Biz de bu konuyu önemsiyoruz. İlçemizde yaşanan bu acıya şahit olduğumuz ve konuyu yakından takip ettiğimiz için daha çok empati kurma imkanımız oldu. Merhume Filiz Kaplan,  bir yıl önce boşanmış ve defalarca koruma talebi olmuş. Bizi yetiştiren annelerimiz, hayatımızı paylaştığımız eşlerimiz olan kadınlarımızın yaşama hakkının korunması ve buna ilişkin her türlü tedbirin alınması gerektiğini buradan bir kez daha açıkça ifade etmek istiyorum. Bu cinayeti kınıyor ve bu konudaki tedbirlerin acilen arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı da planladığımız, projelerimize koyduğumuz ve toplantılarımızda dile getirdiğimiz maddeleri içeriyor. Belediye olarak, belediye başkanı olarak ve belediye meclisi olarak önem sıramızda bu konuyu ortaya koymak açısından gündemimizin ilk sırasına aldık.” dedi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  MERSİN BŞB İTFAİYESİ 2019 YILINDA 9 BİN 880 OLAYA MÜDAHALE ETTİ
 
21.01.2020
 
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 85 SPOR KULÜBÜNE YARDIMDA BULUNDU
 
18.01.2020
 
  YAĞMUR SONRASI BOZULAN YOL, KÖPRÜ VE SOKAKLARI YENİLİYOR
 
17.01.2020
 
  BÜYÜKŞEHİR, YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKTI
 
14.01.2020
 
  ÜNİVERSİTELİLER ARTIK ÇORBALARINI ÇORBA BÜFELERİNDEN ALACAK
 
8.01.2020
 
  BİNLERCE TARIM İŞÇİSİ, TAŞKIN NEDENİYLE SPOR SALONUNA TAŞINDI
 
7.01.2020
 
  Kaya, “9 ayda Yenişehir’de gerçekleştirilen başarı Türkiye’yi sarabilecek niteli
 
4.01.2020
 
  BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRENCİLERE MERSİN’İN KURTULUŞUNU ANLATAN ÇİZGİ ROMAN HEDİY
 
3.01.2020
 
  YAYLALARA KAR YAĞDI, TOROSLAR HAREKETE GEÇTİ
 
31.12.2019
 
  BAŞKAN YILMAZ’DAN YENİ YIL MESAJI
 
31.12.2019
 
  BAŞKAN MUSTAFA GÜLTAK’TAN , TERÖR MAĞDURU AİLEYE YARDIM
 
31.12.2019
 
  MERSİN,2020’Yİ IŞIL IŞIL KARŞILAYACAK
 
30.12.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA