YENİŞEHİR VARDİYA SİSTEMİYLE HİZMET VERECEK | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    YAŞAM    |    SPOR
   
 
YENİŞEHİR VARDİYA SİSTEMİYLE HİZMET VERECEK


Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, temizlik işleri ve park bahçeler birimlerinde vardiya sistemine geçtiklerini açıkladı. Abdullah Özyiğit, vardiya sistemi sayesinde hem daha fazla insana istihdam olanağı sağladıklarını hem de hizmetlerin daha hızlı ve etkili verileceğini ifade etti. Özyiğit, belediyenin tüm birimlerinde personel alımlarının tamamlandığını da vurguladı.

 

 

Yenişehir Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısı Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Başkan Abdullah Özyiğit, İstanbul’da seçimlerinin tamamlanmasının ardından ‘seçim atmosferinden çıkıldığını, hizmet atmosferine girildiğini’ kaydetti.

Yerel yönetimlerin bu dönemdeki dinamiklerinin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik dar boğazdan çıkışa katkı sunabileceğine işaret eden Abdullah Özyiğit, “Bizim Yenişehir Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalarla ilçemize bu anlamda katkı sunmak, yapacağımız kentsel dönüşüm projesiyle bu darboğazı aşmak için katkı vermeye dönük bir amacımız, bir çabamız var. Biliyorsunuz Eğriçam Mahallesi kentsel dönüşüm alanı ilan edildi ama yılladır bir hareket gerçekleşmiyor.  Buraya yönelik somut adımlarımız olacak. Orada vatandaş senelerdir çivi çakamıyor, doğalgazdan filan faydalanamıyor. Görev süremiz sonunda vatandaşa teslim etmemiz lazım. Böyle bir hareket başlatırsak kente bir cansuyu olur diye düşünüyorum” dedi.

 

‘PERSONEL EKSİKLİĞİ GİDERİLDİ. VARDİYA SİSTEMİNE GEÇİLDİ’

 

Mersin’de işsizliğin had safhada olduğunu ifade eden Abdullah Özyiğit, “Belediyelerin bir istihdam alanı olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu seçim zamanında da söyledik, defalarca söyledik ama bu tür talepler, iş talepleri her gün hiç eksilmeden devam ediyor. Tabi ki halkımızın derdi bizi derdimiz. Belediyede kurduğumuz insan kaynakları merkeziyle kentteki eleman taleplerini bize yapılan başvuruşlardan çözme çabamız var. Bunun dışında belediyemizde mesai sistemini kaldırarak vardiya sistemini getirdik. Özellikle temizlikte ve park bahçelerde daha çok insana istihdam sağlamak için böyle bir sisteme geçtik.  Bugünden itibaren belediyemizin bütün birimlerinde personel alımları tamamlandı.  Park bahçelerde ve temizlikte geçtiğimiz dönemlerde personel eksikliği nedeniyle yaşanan sorunları bu dönemde yaşamayacağımızı halkımıza ifade etmek isterim” diye konuştu.

Abdullah Özyiğit konuşmasında, 2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen Sivas katliamında hayatını kaybedenleri de aldı. Özyiğit, “Bu ülkenin vatanseverleri bu tür acı olaylara bir daha izin vermeyecektir” dedi.

 

YENİŞEHİR’E MALATYA, KONYA VE GİRESUN’DAN 3 KARDEŞ ŞEHİR

 

Yenişehir Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısında 22 gündem maddesi görüşüldü ve karara bağlandı. Belediye meclisinde, Malatya’nın Arapkir ilçe belediyesi, Giresun’un Eynesil ilçe belediyesi, Konya’nın Tuzlukçu ilçe belediyesinden gelen kardeş kent ilişkisi kurulmasıyla ilgili taleplerin değerlendirilmesi konusuna Başkan Abdullah Özyiğit’e yetki verildi.

Belediye meclisinde ayrıca  Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’nce yapılacak olan 4. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’ne maddi destek verilmesi,  Makine Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’nin düzenleyeceği 1. Uluslaraarası ve 8. Ulusal Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi’ne destek verilmesi teklifleri komisyonlara sevk edildi.

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

   
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN YILMAZ: “KADINLARIN İZİ VE ETKİSİ HAYATIN TÜM ALANINDA GÖRÜLSÜN İSTİ
 
5.12.2019
 
  ÖZYİĞİT ; ENGELLERİ BİRLİKTE AŞMAK İÇİN OMUZ OMUZA OLACAĞIZ
 
5.12.2019
 
  KADINLAR ÇİÇEK ÜRETİP, SATIŞINI YAPACAK
 
4.12.2019
 
  Hüseyin Sungur CNR Kitap Fuarında okurları ile buluştu
 
3.12.2019
 
  BAŞKAN YILMAZ, “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”
 
3.12.2019
 
  Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan, Dünya Engelliler Günü Mesajı
 
3.12.2019
 
  BAŞKAN SEÇER, KİTAP FUARI’NDA YAZARLARLA BULUŞTU
 
1.12.2019
 
  Hayırsever Arıkan, Yenişehir Belediyesi’ne ambulans bağışladı.
 
30.11.2019
 
  AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK’TAN, ‘ÖĞRETMENLER GÜNܒ ZİYARETLERİ
 
26.11.2019
 
  MERSİN’DE YÜZLERCE KADIN “ŞİDDETE SIFIR TOLERANS” DEDİ
 
25.11.2019
 
  Yenişehir Belediyesi Emekli Öğretmenleri unutmadı.
 
25.11.2019
 
  16 ÜLKEDEN 320 SPORCUNUN KATILDIĞI MERSİN SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
 
23.11.2019


  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA