BA゙KAN SEヌER, HATAY GASTRONOMンK TADIM KONSEPTン誰E KATILDI | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER AR゙ンVン    |    GワNCEL    |    ヨZEL HABER    |    SンYASET    |    KワLTワR SANAT    |    EKONOMン    |    YA゙AM    |    SPOR
   
 
BA゙KAN SEヌER, HATAY GASTRONOMンK TADIM KONSEPTン誰E KATILDI


Mersin Bykehir Belediye Bakan Vahap Se軻r, ei Meral Se軻r ile birlikte Adana Bykehir Belediyesi地in ev sahipliinde ger軻kletirilen Hatay Gastronomik Tadm Konsepti地e katld.

 

Seçer, gastronominin kentlerin dünyaya tantm açsndan oldukça  önemli bir alan olduuna dikkat çekerek, “Hepimiz istiyoruz ki kentlerimizi hem Türkiye’ye hem dünyaya tantalm. Bu vesileyle kentlerimizin ekonomik olarak bu etkinliklerden yararlanmas konusunda baz organizasyonlar düzenleyelim. Hatay, Adana ve Mersin corafi olarak ayn hinterlantta, demografisi, yeme-içme alkanlklar, ekonomik büyüklükleri ve potansiyelleri gibi birçok alanda benzerlikler gösteren ehirlerimiz” dedi.

Etkinlikte bir araya gelen ve birlikte demeç veren Adana Büyükehir Belediye Bakan Zeydan Karalar, Hatay Büyükehir Belediye Bakan Lütfü Sava ve Bakan Seçer, ayn partiye mensup bakanlar olarak ehirlerini ileri noktalara götürmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edecekleri mesajn verdi.

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, ei Meral Seçer ile birlikte Adana Büyükehir Belediyesi ev sahipliinde Hatay Büyükehir Belediye Bakan Lütfü Sava'n davetiyle gerçekletirilen Hatay Gastronomik Tadm Konsepti’ne katld.

Seçer, etkinlik öncesi, Hatay Büyükehir Belediye Bakan Sava ve ei Nazan Sava ile birlikte Adana Büyükehir Belediye Bakan Zeydan Karalar’ makamnda ziyaret etti. Zengin kültürünü ve köklü tarihini mutfana yanstan ve özgün lezzetleri ile UNESCO tarafndan 2017 ylnda 26. Gastronomi ゙ehri ilan edilen Hatay’n yöresel ürünlerinin tantld Gastronomik Tadm Konsepti’nde Bakan Seçer ve ei Meral Seçer’in yan sra ev sahibi Zeydan Karalar ve ei Nuray Karalar, Hatay Büyükehir Belediye Bakan Lütfü Sava ve ei Nazan Sava da katld.

Hatay UNESCO Gastronomi Evi ekibi tarafndan hazrlanan etkinlikte Hatay’n esiz lezzetleri tantlarak, katlmclara tattrld. Tadm esnasnda Bakan Seçer ve ei Meral Seçer, yemekler ve tatllarn yapm aamas hakknda Hatay UNESCO Gastronomi Evi çalanlarndan bilgi ald.

Hatay mutfann tantld etkinlikte Bakanlar ve eleri, ustalarn ellerinden çkan Belen Tava, Firik Pilav, Aur, Taratur, Öcce, Külçe ve Oruk gibi yöresel lezzetlerden tattlar.

Bakan Seçer, “Gastronomi turizmde önemli bir alan”

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, Adana’da gerçekletirilen Hatay Gastronomik Tadm Konsepti’nde verdii ksa demeçte, kentlerin tantmlar noktasnda mutfak kültürlerinin ve yöresel lezzetlerin büyük bir öneme sahip olduunu ifade etti. Etkinlii deerlendiren Seçer, “Bata Hatay Büyükehir Belediye Bakanmz Lütfü Sava’a böyle bir organizasyonu gerçekletirdii için teekkür ediyorum. Adana Büyükehir Belediye Bakanmz Zeydan Karalar’a teekkür ediyoruz. Biz de bu frsat deerlendirerek ‘kambersiz düün olmaz’ dedik ve Mersin olarak katldk. Dostlarmza destek vermeye geldik. Gastronomi ehirlerimizin tantm konusunda, turizmde yeni ve önemli bir alan. Hepimiz istiyoruz ki kentlerimizi hem Türkiye’ye hem dünyaya tantalm. Bu vesileyle kentlerimizin ekonomik olarak bu etkinliklerden yararlanmas konusunda baz organizasyonlar düzenleyelim. Hatay, Adana ve Mersin corafi olarak ayn hinterlantta, demografisi, yeme-içme alkanlklar, ekonomik büyüklükleri ve potansiyelleri gibi birçok alanda benzerlikler gösteren ehirlerimiz” dedi.

“Türkiye’nin umudu olduk ve amacmz bu umudu boa çkarmamak

CHP’li Büyükehir Bakanlar olarak birçok ortak projede buluacaklarn, kentlerini gelitirmek adna birbirlerine destek olacaklarn ifade eden Seçer, geçtiimiz günlerde ンstanbul’da CHP’li 11 Büyükehir Belediye Bakan ile gerçekletirdikleri toplantnn bu yolda önemli bir adm olduunu sözlerine ekledi. Bakan Seçer, “ンstanbul toplants çok önemli bir balangç.  Bundan sonra birçok alanda ve platformda beraberliklerimizi sürdüreceiz. Birlikten kuvvet doar iaryla bunu yapmak istiyoruz. Deneyimli belediye bakanlarmz var. Onlarn deneyimlerinden faydalanacaz. Türkiye’nin umudu olduk ve amacmz bu umudu boa çkarmamak, güzel hizmetler yapmak. Türkiye’nin her anlamda tkanm kanallarn açmak. Bu konuda önemli roller oynamak istiyoruz. Bundan sonra çok daha güzel etkinliklerde beraber olacaz. Tüm belediye bakanlarmzn yolu açk olsun” diye konutu.

Etkinlikte bir araya gelen ve birlikte demeç veren Adana Büyükehir Belediye Bakan Zeydan Karalar, Hatay Büyükehir Belediye Bakan Lütfü Sava ve Bakan Seçer, ayn partiye mensup Çukurova Bölgesi’nin bakanlar olarak ehirlerini ileri noktalara götürmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edecekleri mesajn verdi.

Evlilik yldönümü sürprizi

Akamn sürprizi ise Adana Büyükehir Belediye Bakan Zeydan Karalar’n 38. evlilik yl dönümü dolaysyla ei Nuray Hanm’a hazrlad sürpriz oldu. Bakan Zeydan Karalar ve ei Nuray Karalar’n evlilik yl dönümü kesilen pasta ile hep birlikte kutland. Etkinlik toplu an fotoraf çekiminin ardndan sona erdi.

 

Etiketler :
Payla :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

 

   
  FLA゙ HABER
  HABER ARA
 
 
    FLA゙ HABER
 
  BA゙KAN SEヌER, GENヌLンK VE SPOR KULワBワ ヨミRENCンLERン ンLE BンR ARAYA GELDン
 
14.10.2019
 
  Bakan ヨzyiit rencilerle yemekte bulutu
 
10.10.2019
 
  LンMON ワRETンCンSン ASFALTA KAVU゙TURDU
 
8.10.2019
 
  BA゙KAN GワLTAK OKULDA!
 
8.10.2019
 
  YENン゙EHンR脱 BARI゙ HEYKELン
 
4.10.2019
 
  AKDENンZ’DE ZABITA EKンPLERンNンN OKUL KANTンNLERンNE SIKI DENETンM BA゙LATTI.
 
29.09.2019
 
  MESKン奪EN BORヌLU ABONELERE TAKSンTLENDンRME ンMKANI
 
26.09.2019
 
  BA゙KAN ヨZYンミンT’TEN ALMANCA EミンTンM VEREN MESLEK YワKSEKOKULU ヨNERンSン
 
25.09.2019
 
  TOROSLAR BELEDンYESン, BンLンM ゙ENLンミンNE KATILIYOR
 
25.09.2019
 
  AKDENンZ奪E 船ワNYA TEMンZLンK GワNワ ETKンNLンミン
 
23.09.2019
 
  BA゙KAN YILMAZ ヌEVRE TEMンZLンミン YAPTI, SAミLIK ンヌンN YワRワDワ
 
18.09.2019
 
  SEヌER: 摘ミンTンMSンZ TOPLUM ヌワRワMEYE MAHKUMDUR
 
10.09.2019


  EN ヌOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dn
  • Bugn
 
  SOSYAL MEDYA
 
 

  YAZARLAR
 
 

 
 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GワNCEL HABERLER SンYASET HABERLERン SPOR HABERLERン GンZLンLンK ンLKELERン

 

fotohaber.net | ンnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
fotohaber.net ゥ Copyright 2005-2019 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA