BAŞKAN TEPE’DEN ERDEMLİ’DEKİ VİDEOYA İLİŞKİN AÇIKLAMA: RÖPORTAJI YAPAN KİŞİ MGC ÜYESİ DEĞİLDİR | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BAŞKAN TEPE’DEN ERDEMLİ’DEKİ VİDEOYA İLİŞKİN AÇIKLAMA: RÖPORTAJI YAPAN KİŞİ MGC ÜYESİ DEĞİLDİR


Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı R. Kaya Tepe, Erdemli’de bir limon üreticisini yönlendirerek haber yapan kameramanın MGC üyesi olmadığını söyledi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den satın aldığı limonların çiftçilerden değil, yandaş stokçulardan alındığına yönelik algı yaratmaya çalışan kameramanın görüntüleri tepki çekmişti. Erdemli'de çekilen videoda limon üreticisini yönlendiren gazeteci ile ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı R. Kaya Tepe açıklama yaptı. Sözü geçen videoda yer alan kişinin MGC üyesi olmadığını belirten Başkan Tepe, "Erdemli ilçemizde çekilen bir video, sosyal medya paylaşımlarında ve haber bültenlerinde gazetecilik mesleğine ve onuruna yakışmayacak bir şekilde gündeme gelmiştir. Bu olumsuz haber gerçek anlamda gazetecilik yapan her bir meslektaşımızı derinden üzmüştür. Videoda yer alan kişi cemiyetimizin üyesi değildir. Mersin Gazeteciler Cemiyeti, mesleğini, onurla, şerefle yapan gazetecilerden oluşmaktadır. Mersin Gazeteciler Cemiyeti, kentimizin tüm sorunlarına duyarlı olmakla beraber, kamu kurum ve yerel yönetimlerde kamu yararına etkisi ve toplumsal barışa katkısı olan bir cemiyettir." dedi.

"GAZETECİLİĞİN İLK ŞARTI DÜRÜST VE AHLAKLI OLMAKTIR"

“Gazeteciliğin ilk şartı dürüst ve ahlaklı olmaktır” diyen MGC Başkanı Tepe, sözlerine şöyle devam etti: Gazeteci milyonlarca insanın gönlünde bir emniyet ve saygınlık abidesi gibi yaşamalıdır. Haberin ulaştırılmasında asıl olan doğruluk ve güvenilirliktir.Bir kamu hizmeti olan gazetecilik genel ahlaka aykırı maksat ve menfaatlere alet    edilmemelidir. Objektiflikten,yapıcılıktan ve toplumu bilgilendirme hedefinden asla sapmamalıdır.”

 "BU OLAY YÜZÜNDEN LİMON ÜRETİCİLERİNİN ÇABALARI LEKELENMİŞTİR"

Tepkileri çeken videonun Erdemlili limon üreticilerinin verdikleri mücadeleyi haksız bir şekilde lekelediğini söyleyen Başkan Tepe, "Erdemlili limon üreticileri,Erdemli Ziraat Odası,Erdemli Belediyesi ve duyarlı kamuoyu bir aydan fazla süredir, ihracat kapılarının açılması konusunda haklı taleplerini dile getirmektedirler. Bu yaşanan hadise Erdemlili limon üreticilerinin seslerini tüm Türkiye kamuoyuna duyurmak için verdikleri mücadeleyi haksız bir şekilde lekelemiş ve gölgelemiştir. Mesele kadın,erkek,genç,yaşlı binlerce Erdemlili limon üreticisinin kutsal  emeğinin heba olmaması meselesidir." şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler :
Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 

 
  FLAŞ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
 
  BAŞKAN SEÇER, YOĞURT PAZARI’NDA ÜRETİCİ KADINLARLA BULUŞTU
 
21.11.2020
 
  Başkan Abdullah Özyiğit’ten oyunculara tatlı ikramı
 
19.11.2020
 
  BAŞKAN SEÇER: “DEPREMDE ORTAYA ÇIKAN DURUM BİR SONUÇTUR”
 
14.11.2020
 
  MERSİN’DE PARKLARIN ADINI ÇOCUKLAR VERECEK
 
12.11.2020
 
  Yenişehir Belediyesi çocuklara steril kitap dağıttı
 
7.11.2020
 
  TOROSLAR BELEDİYESİ MÜHENDİSLERİ İZMİR’DE
 
3.11.2020
 
  MERSİN KENT KONSEYİNDEN
 
27.10.2020
 
  AKDENİZ’DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE “HİJYEN PAKETİ” ULAŞTIRILIYOR
 
15.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN 160 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 860 BİN TL NAKDİ YARDIM
 
10.10.2020
 
  AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE NAKDİ DESTEK
 
6.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU YENİ SEZONA “NAZIM HİKMET”LE BAŞLAD
 
3.10.2020
 
  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN TEMALI OTOBÜS DURAKLARI
 
30.09.2020
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA