BA゙KAN SEヌER, YOミURT PAZARI誰DA ワRETンCン KADINLARLA BULU゙TU | FOTOHABER.NET
 


 
 
             HABER AR゙ンVン    |    GワNCEL    |    ヨZEL HABER    |    SンYASET    |    KワLTワR SANAT    |    EKONOMン    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BA゙KAN SEヌER, YOミURT PAZARI誰DA ワRETンCン KADINLARLA BULU゙TU


Mersin Bykehir Belediye Bakan Vahap Se軻r, Yourt Pazar地da kentteki kadn kooperatifleri i輅n alan stantlarda retici kadnlarla buluup, ei Meral Se軻r値e birlikte ev alveriini yapt. Se軻r, 添eni yeni projeler gelitireceiz. Kadnlarmzn, kadn kooperatiflerimizin her zaman yannda olacaz. Onlarn gc ve destei olacaz dedi. Bakan Se軻r, Ta Bina壇an Yourt Pazar地a giderken kentin ilek caddelerini admlad ve esnafla selamlat.

 

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, kentin ilek caddelerinde esnafla selamlat ve Yourt Pazar’nda açlan kadn üretici pazarnda üretici kadnlarla bir araya geldi. Büyükehir Belediyesi, kentteki 8 kadn kooperatifini bir araya getirerek, 6 Kasm’da Yourt Pazar’ndaki ürün sergileme stantlarnn açln gerçekletirmiti. Duyurusu yaplarak iki haftada bir kurulan stantlarda çeit çeit ürünler yer ald. Bakan Seçer, üretici kadnlarn stantlarndan ei Meral Seçer’le birlikte ev alverii yaparak sohbet etti. Kadnlar ve kooperatifleri desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulayan Seçer, “Kadnlarmzn, kadn kooperatiflerimizin her zaman yannda olacaz. Onlarn gücü ve destei olacaz” dedi.

Bakan Vahap Seçer’e Meral Seçer’in yan sra Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakan ゙erife Hasolu Dokucu, Tarmsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Bakan Salim Serdar Gökçek ile Kültür ve Sosyal ンler Dairesi Bakanl Koordinatörü Bengi ンspir Özdülger de elik etti.

“ンnsanlar burada bir arada, kardelik ve huzur içerisinde

Bakan Seçer, Yourt Pazar’nda kadn kooperatiflerinin ürünlerini sergiledii bir alan oluturulduunu ve alann bir buluma noktas olduunu kaydetti. Tarsus’tan Mut’a kadar kentin her bölgesinden üretici kooperatiflerinin çeit çeit el ii, gda maddeleri, tarmsal ürün, orijinal ve organik üretimlerinin sergilendiini vurgulayan Bakan Seçer, “Çok sayda ürünü bulmak mümkün burada. Kadnlarmza ürünlerini deerlendirme imkan sunduu gibi aslnda bir anlamda da sosyal olarak çok büyük katk saladn düünüyorum. ンnsanlar burada bir arada, kardelik içerisinde, huzur içerisinde” dedi.

“Kadnlar çalsn, üretsin, biz onlara her alanda destek olalm”

Salgn nedeniyle olaanüstü günlerden geçildiini ve son dönemde vaka artlarnda önemli artlar olduunu belirten Bakan Seçer, pandeminin insanlar üzerinde ekonomik, toplumsal ve psikolojik birtakm sorunlar yarattn söyledi. Seçer, açk alanda ve kontrollü ortamda kadnlarn sosyallemesini salayan çalmada emei geçenleri kutlayarak, “Büyükehir’in önemli katks var. Ama burann ba aktörleri üretim yapan kadnlarmz, kooperatiflerimiz. Hepsine teekkür ediyorum. Onlar çalsn, onlar üretsin, biz onlara her alanda yardmc olalm, destek olalm. Özellikle kadnlarmz önemsediimizi her ortamda söylüyorum. Kadnlarmz toplumumuzun temel unsurlar, evimizin direi, ailemizin olmazsa olmazlar. Ekonomik sorunlar, sosyal sorunlar, hukuki sorunlar, aklnza ne gelirse bizlerle ibirliiyle çözmelerini istiyoruz” diye konutu. Seçer, Büyükehir Belediyesi olarak kadnlarn emrine amade olduklarn söyledi.

“Kadnlarmzn, kadn kooperatiflerimizin her zaman gücü ve destei olacaz”

Stantlar tek tek ziyaret eden Bakan Seçer, ei Meral Seçer’le birlikte stantlardan ev alverii yapt ve kumda kahve piirdi. Stantlardaki ürünleri tek tek inceleyen Seçer, öyle devam etti:

“O güzellii gördüm. O samimiyeti gördüm. O aln terinin, el emeinin ortaya çkartt ürünleri pazarlarken, onlarn ekonomik deere dönüürken, kadnlarmzn gözlerindeki mutluluu gördüm. Çünkü bir emek ediyorsunuz, onun karln alyorsunuz. Belki onun karlnda bir parasal gelir elde ediyorsunuz ama asl önemli olan onun yaad hazdr. Bunlar gördüm. Bunlar da beni bir belediye bakan olarak son derece mutlu etti. Eim Meral Seçer de bugün bana elik etti. Beraber alveri etme imkanmz oldu. Uzun aylardan sonra burada bunu da yapm olduk. Daha da tahkim edeceiz, iletiimimizi daha da artracaz. Yeni yeni projeler gelitireceiz. Kadnlarmzn, kadn kooperatiflerimizin her zaman yannda olacaz. Onlarn gücü ve destei olacaz.”

Bakan Seçer, üretici kadnlarn ardndan esnafla ve vatandalarla bulutu

Ta Bina’dan çkp Atatürk Caddesi üzerinden Yourt Pazar’na geçen Bakan Seçer, cadde üzerindeki esnafla ve vatandalarla selamlat. Yourt Pazar’ndan çkp belediye binasna geçen Seçer, Silifke Caddesi boyunca esnafla selamlat, cadde üzerinde vatandalarla sohbet edip hal ve hatrlarn sordu. Bakan Seçer, cadde üzerinde karlat Büyükehir Belediyesi bünyesindeki temizlik ve Parkomat görevlisi kadnlarla da sohbet ederek ilerinden ve yaamlarndan memnun olup olmadklarn sordu. Kadnlar, mevcut koullarndan memnun olduklarn belirtti. Seçer, yapm süren yeni belediye binasn ve Tevfik Srr Gür Lisesi önünde yaplacak kent meydan ve katl otopark alann da inceledi.

 

Etiketler :
Payla :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

 

 
  FLA゙ HABER
  HABER ARA
 
 
  
  FLA゙ HABER
 
  TOROSLAR BELEDンYESン誰DEN, GヨRME ENGELLン BンREYLERE
 
15.01.2021
 
  .AKDENンZ BELEDンYESン EVDE BAKIM VE TEMンZLンK HンZMETン ンLE VATANDA゙A MORAL OLUYOR
 
15.01.2021
 
  Baarl Ynetmen Mustafa Diyar Demirsoy壇an Yeni Sinema Filmi
 
15.01.2021
 
  BA゙KAN YILMAZ奪AN, SンLンFKE炭E EN GワZEL AHDE VEFA ヨRNEミン
 
3.01.2021
 
  CHP MEZンTLン ンLヌE ヨRGワTワ, ンHTンYAヌ SAHンBン VATANDA゙LARA GIDA YARDIMI YAPTI
 
1.01.2021
 
  AKDENンZ BELEDンYESン SOKAKLARI YENンLンYOR
 
29.12.2020
 
  ZEYNE MAHALLESンNDE STABンLンZE YOL BAKIM ヌALI゙MALARI DEVAM EDンYOR
 
29.12.2020
 
  SOKAK HAYVANLARI, AKDENンZ BELEDンYESン誰ンN KORUMASI ALTINDA
 
26.12.2020
 
  MERSンN BワYワK゙EHンR奪EN YILBA゙I ヨNCESン KADIN ワRETンCンLERE DESTEK
 
24.12.2020
 
  AKDENンZ奪E KORONAVンRワS SALGINI ンLE ARALIKSIZ SワRワYOR
 
24.12.2020
 
  KIBRIS但 BARI゙ PARKURU ンヌンN WOWSA炭A BA゙VURU YAPILDI
 
22.12.2020
 
  ROMAN MAHALLESンNDE GワN, BワYワK゙EHンR吊N SICAK ヌORBASIYLA BA゙LIYOR
 
21.12.2020
  EN ヌOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dn
  • Bugn
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GワNCEL HABERLER SンYASET HABERLERン SPOR HABERLERン GンZLンLンK ンLKELERン

 

fotohaber.net | ンnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
fotohaber.net ゥ Copyright 2005-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA