BA゙KAN SEヌER, ンTFAンYE HAFTASI誰DA ンTFAンYE PERSONELンNン AミIRLADI | FOTOHABER.NET

 


 
 
             HABER AR゙ンVン    |    GワNCEL    |    ヨZEL HABER    |    SンYASET    |    KワLTワR SANAT    |    EKONOMン    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
BA゙KAN SEヌER, ンTFAンYE HAFTASI誰DA ンTFAンYE PERSONELンNン AミIRLADI


Bakan Se軻r, ンtfaiye Haftas地n 97. yl dnm dolaysyla itfaiye personelini kabul etti. Bata Mersin olmak zere afetlerin yaand bir輟k kentte Bykehir ンtfaiyesi地in canla bala mcadele ettiini vurgulayan Se軻r, 纏aman i軻risinde tekilat Trkiye壇e parmakla gsterilir bir hale getireceiz dedi. Hayata ge輅rilecek olan Ata Eitim Merkezi地e nem verdiklerini vurgulayan Se軻r, 鉄adece Mersin弾 deil, blgeye, hatta tm Trkiye馳e katk salayacak bir 軋lma diye konutu.

 

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasnda kutlanan ンtfaiye Haftas’nn 97. yl dönümü kapsamnda Büyükehir Belediyesi ンtfaiye Dairesi personelini arlad. Kent genelinde yaanan olumsuz durumlarda canla bala görev alan Büyükehir ンtfaiyesi’nin ihtiyaç halinde tüm Türkiye’de mücadele ettiini söyleyen Bakan Seçer, “Zaman içerisinde tekilat Türkiye’de parmakla gösterilir bir hale getireceiz” dedi.

Allah sizleri memleketin bandan eksik etmesin”

Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok ve Büyükehir Belediyesi ンtfaiye Dairesi Bakan Bahtiyar Aydn’n da bulunduu ziyarette, Büyükehir Belediyesi ンtfaiye Dairesi’nin arama kurtarma köpekleri Ares, Melo ve Maki de yer ald. Baarl çalmalarndan dolay itfaiye ekibine teekkür eden Bakan Seçer, hayata geçirilecek olan Ata Eitim Merkezi ve ンtfaiye Bilgi Sistemi hakknda deerlendirmelerde bulundu. Bakan Seçer, ülkeye verilen her türlü hizmetin deerli ve önemli olduunu belirterek, unlar söyledi:

“Bu yl yorucu geçti sizin açnzdan ama çok deerli çalmalar oldu. Bizden yardm isteyen herkese yardm elini sizlerin kanalyla uzattk. Oralardan bana çok deerli dönüler oldu. Bir kez daha kutluyorum. Bana çok deerli eyler söyledi orada vatanda. Bunu söyletmek kolay deil. Ama bunu bizim arkadalarmz baard. ンnsanlyla, samimiyetiyle gittiler orada o yurttalara kendi ailesi gibi sarldlar ve o insanlar beni bu anlattm duygusallkla aradlar. Teekkür ettiler. Ben de sizlere teekkür ediyorum. Allah bizlere afet göstermesin ama Allah sizleri de memleketin bandan eksik etmesin.”

“Ata Eitim Merkezi tüm Türkiye’ye katk salayacak bir çalma”

Ata Eitim Merkezi’nin projesinin bittiini ve ksa sürede yapm ilemlerinin balayacan söyleyen Seçer, “Buray çok önemsiyorum. Sadece Mersin’e deil, bölgeye hatta tüm Türkiye’ye katk salayacak bir çalma. Bilgi ve beceri de mutlaka eiterek olur. Onlar bilgilendireceksiniz, onlara bir beceri kazandracaksnz, orada eiteceksiniz. Daima afetlere müdahale edecek hem fiziki hem bilgisel olarak hazr olmas gerekiyor ki sonuç alabilelim. Mesele Mersin Büyükehir Belediyesi ンtfaiye Tekilat yazmas deil; mesele bu tekilatn içerisinde neler var? Yeterli miyiz? Biz bunlar üzerinde çalma yapyoruz. Bugüne kadar yaplan çalmalar deerli çalmalar. Teekkür ediyorum. Ama bunlar daha da zenginletirmemiz, tahkim etmemiz lazm” dedi.

“Tekilat Türkiye’de parmakla gösterilir bir hale getireceiz”

Bakan Seçer, 20 yeni arac Büyükehir ンtfaiyesi’nin bünyesine kattklarn ifade ederek, “Ksa bir sürede bize teslim edilecek. Bunlar eksik olan noktalara göndereceiz. Bütün bu özelliklere müdahale edebilecek alet-ekipmann bizde olmas lazm. 22 katl binalara müdahale edecek teçhizatmzn da olmas lazm, dar sokaklara girecek araç gereçlerimizi de gidermemiz lazm. Bunlar zaten gideriyoruz. Zaman içerisinde gerçekten tekilat Türkiye’de parmakla gösterilir bir hale getireceiz” diye konutu.

“Bizim deerimize deer katar”

ンtfaiye Bilgi Sistemi hakknda da bilgiler veren Bakan Seçer, “Bizim deerimize deer katar. Çünkü artk teknoloji dönemi. Olaylara daha etkin, daha efektif, daha aklc müdahale etmek için teknolojiyi kullanmanz gerekiyor. Her alanda olduu gibi itfaiye çalmalarnda da bunu kullanmanz gerekiyor. Zenginletirmek lazm. ンtfaiye tekilatna yardmc olacak bütün o bilgileri alp oraya tamamz lazm. Bizde Teksin uygulamas muazzam bir uygulama. ンtfaiye Bilgi Sistemi’nin oraya entegrasyonu çok önemli diye düünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakan Seçer, gönüllü itfaiyecilii de önemsediklerini söyleyerek, gönüllü itfaiyeci saysnn da artrlmas gerektiini dile getirdi. Seçer, ayrca, Tömük, Büyükeceli ve Tarsus’ta yeni istasyonlar açacaklarnn bilgisini verdi.

 

Etiketler :
Payla :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

 

 
  FLA゙ HABER


  HABER ARA
 
 
  
  FLA゙ HABER
  EN ヌOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dn
  • Bugn
 
  SOSYAL MEDYA
 

 
 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GワNCEL HABERLER SンYASET HABERLERン SPOR HABERLERン GンZLンLンK ンLKELERン

 

fotohaber.net | ンnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
fotohaber.net ゥ Copyright 2005-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA