HABER AR゙ンVン    |    GワNCEL    |    ヨZEL HABER    |    SンYASET    |    KワLTワR SANAT    |    EKONOMン    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
YILMAZ GワNEY GENヌLンK MERKEZン誰DE SONA YAKLA゙ILDI


12 Austos 2022 Cuma 08:57

Yenileme 軋lmalarnda sona yaklalan Ylmaz Gney Gen輙ik Merkezi, hem renci yurdu hem de yar olimpik havuz olarak hizmet verecek. Modern tesiste, gnde 2 bin kiiye hizmet verecek aevi alacak. Yenileme 軋lmalarn yerinde inceleyen Bakan Gltak; 曇niversite kazanp kentimize gelecek olan gen輙erimize, bylesi k ve gzel bir eitim ve spor tesisini kazandrmaktan dolay gurur duyuyoruz dedi.

 

Akdeniz Belediye Bakan M. Mustafa Gültak; beraberinde Mersin Gençlik ve Spor ンl Müdürü Ökke Demir ile birlikte yenileme ve düzenleme çalmalarnda sona yaklalan; ゙evket Sümer Mahallesi H. Okan Merzeci Bulvar üzerinde bulunan, Meclis kararyla da Gençlik ve Spor Müdürlüü’ne 10 yl süreyle bedelsiz tahsis edilen Ylmaz Güney Gençlik Merkezi’nde incelemeler yapt.

 “Yenileme çalmas önümüzdeki haftalarda bitiyor”

Tesisi gezerek, yenileme ve düzenleme çalmasn hzla sürdüren teknik ekipten bilgi alan Bakan Gültak, e sonrasnda yapt açklamada;  Spor Toto tekilat ile reklam karlnda geçen hafta protokol imzaladklarn hatrlatt, Mersin Üniversitesi’ni kazanp kente gelecek örencilere böyle güzel bir tesisi kazandrmaktan mutluluk duyduklarn ifade etti.

Bakan Gültak; “Ylmaz Güney Gençlik Merkezimizin dönüümünü birkaç hafta içinde bitiriyoruz ve Mersin’e, Akdeniz Belediyesi ile Gençlik Spor Bakanlmz bünyesinde 300 kiilik bir erkek örenci yurdunu kazandrm olacaz. O nedenle mutluyuz. Bürokratlarmz ve teknik ekiple birlikte toplant yapp incelemelerde bulunduk. Ylmaz Güney Gençlik Merkezimizin dönüümünü hzla tamamlayp, üniversite okumak üzere kentimize gelen gençlerimize rahatça kalabilecekleri, ders çalabilecekleri ve dinlenebilecekleri güzel bir yurt kazandrmann gururunu yayoruz” dedi.

“Çok güzel bir tesise dönütü”

Mersin Gençlik ve Spor ンl Müdürü Ökke Demir de Ylmaz Güney Gençlik Merkezi’nin örenci yurduna dönüecek olmasndan dolay, üniversiteli gençler adna, Gençlik ve Spor Bakan M. Muharrem Kasapolu, Mersin Valisi ve Akdeniz Belediye Bakan Mustafa Gültak’a teekkür etti. Ökke Demir; “Buras gerçekten çok güzel bir tesise dönütü ve inallah Ekim ay itibariyle de üniversite örencilerimize yurt olarak hizmet verecek. Gençlerimize bu tesisi kazandrp, saladklar kolaylk nedeniyle emei geçen herkese tekrar çok teekkür ediyorum” eklinde konutu.

Ylmaz Güney Gençlik Merkezi Hakknda…

Geçmite atl brakld için zamanla harabeye dönen Ylmaz Güney Park’nda, yeni dönemde Akdeniz Belediyesi tarafndan yenileme çalmas balatld. Modern, k ve her yönüyle dikkat çeken merkez, bir eitim tesisi ve spor merkezi olarak gençlere hizmet verecek.

Ylmaz Güney Gençlik Merkezi adyla adeta yeniden hayata dönen tesiste, yar olimpik bir yüzme havuzu da bulunuyor. Dileyen mahalleli gençler ve çocuklar ile yurtta kalan örenciler bu havuzu kullanabilecek. Tesiste ayrca, ücretsiz internete ulam imkân olacak ve günde 2 bin ihtiyaç sahibi vatandaa hizmet verecek bir aevi de açlacak.

 
  HABER ARA
 
 
  
  FLA゙ HABER
  EN ヌOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dn
  • Bugn
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GワNCEL HABERLER SンYASET HABERLERン SPOR HABERLERン GンZLンLンK ンLKELERン

 

fotohaber.net | ンnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
fotohaber.net ゥ Copyright 2005-2022 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA