HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
SENDİKA BAŞKANLARINDAN SEÇER’E ZİYARET


8 Mayıs 2019 Çarşamba 14:04

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Sendikası Başkanı Remzi Çalışkan, Disk Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Genel-İş Sendikası Daire Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Ziyarette Başkan Seçer’e başarılar dileyen ve destek vereceklerinin altını çizen ziyaretçiler DİSK’in son yıllarda emek sınıfının sendikalaşması noktasında verdiği mücadeleler ve mevcut sendikal faaliyetler hakkında Başkan Seçer’e bilgiler verdi. Başkan Seçer’de Büyükşehir bünyesinde çalışan personellere sendikalaşmaları noktasında destek vereceklerini ifade ederek, personelin haklarını her daim koruyacaklarını belirtti.

Başkan Seçer ve sendika yetkilileri gündeme ilişkin güncel konuları değerlendirirken,  YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yeniden seçime gidilmesine yönelik kararını da eleştirdi.

Başkan Seçer, “Sendika emek sınıf için son derece önemli”

Sohbet havasında geçen ziyarette, DİSK’e bağlı Genel-İş’in Mersin’de emek sınıfının örgütlendiği önemli bir yapı olduğunu, son derecede etkin ve aktif bir sendika olduğunu söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “DİSK tüm siyasi yaşamında görev aldığım, almadığım her dönemde sürekli temasımın olduğu bir sendika. Bu başarılı aktif ve etkin görev hayatını bundan sonrada sürdüreceğine eminim. Türkiye’nin emek sınıfının bugüne kadar verdiği mücadelede başaktör rolü oynamış bir kurum. Geçmiş dönemlerde, şimdi de, geleceğe dair de aynı beklentiler içerisinde olduğumuz bir kurum” diye belirtti.

Sendikanın anayasal bir hak olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren personelin sendikalı olmasından mutluluk duyacağını ifade ederek  “Sendika gerçek anlamda demokrasiyi sindirmiş toplumlarda olması gereken bir yapı. Sendika çalışma hayatı için,  emek sınıfı için son derece önemli. Ben belediye başkanı olarak belediyemde sendikalı anlayıştan sıkıntı duymam, bilakis mutlu olurum.  İnsanlar bir arada olmayı bilsin. Güç birliğini görsün. Biz kendi işimizi yapacağız, onlar kendi işini yapacak. Kendi haklarını savunacak” şekline konuştu.

“Çalışan emek sınıfı ile ilgili alınacak kararlarda adaletli olacağız”

“Çalışanlarımızın sendikalı olmasından mutlu olurum”

Büyükşehir Belediyesi olarak çalışanların sendikal haklarını kullanmaları noktasında destek vereceklerini belirten Başkan Seçer,  “Biz hem çalışanlarımızın hakkını hem de yurttaşların hakkını savunacağız. Çalışan emek sınıfı ile ilgili alınacak kararlarda adaletli olacağız. Önümüzdeki günlerde hem size dönük sorunları konuşmak, değerlendirmek, taleplerinizi dinlemek hem de bizim beklentilerimizi ortaya koymak adına inşallah bir arada oluruz” diye belirtti.

Arzu Çerkezoğlu, “Seçim sonuçları Mersin’de çok önemli tarihsel sonuçlara yol açacak”

Başkan Seçer’i yeni görevinden dolayı tebrik eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, emekçilerin sendikal haklarının verilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi’ne güvendiklerini belirtti. Çerkezoğlu, “Sayın başkanımıza üstlendiği büyük sorumlulukta başarılar dilemek için ve kendisini tebrik etmek için buradayız.  31 Mart yerel seçimleri Türkiye’de son derece önemli bir süreçti. Bu seçim sonuçlarının bütün Türkiye’de ve ülkemizin çok önemli kentlerinden birisi olan Mersin’de çok önemli ve tarihsel sonuçlara yol açacağı açık. O nedenle biz bir kez daha sevgili başkanımızı kutluyoruz ve kolaylıklar diliyoruz, başarılar diliyoruz. Omuz omuza mücadele edeceğiz. Tüm zorlukları aşarak önümüzdeki dönemde daha güzel günlerde gerçekten de kendi taleplerimizi, mücadelemizi konuşmak üzere yeniden bir araya geleceğiz” diye belirtti.

Remzi Çalışkan, “Başkanımız kutsal bir görev yapıyor”

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Başkanı Remzi Çalışkan ise halka hizmet etmenin kutsal bir görev olduğunu kaydetti. Çalışkan, Başkan Seçer’in hizmet mücadelesinde başarılı olacağına inandıklarını belirterek, “Halka hizmet etmek kutsal bir görevdir. Başkanımız da bu kutsal görevi yapıyor.  Halkın ihtiyaçlarını karşılamak üzere bizde bu kutsal görevi belediye başkanlarımızla birlikte götürüyoruz. Biz demokrasiden yana tarafız. Demokrasiden yana olan siyasetçilerden tarafız. Türkiye’nin aydınlık geleceğinden yana tarafız. Bu düşünceyle, hem emeğin hem de demokrasinin mücadelesini verme kararlılığındayız. Bu bağlamda belediye başkanımızla ve yönetimimizle beraber aynı noktadan baktığımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Kendilerine hem demokrasi mücadelesinde hem de halka hizmet mücadelesinde başarılar diliyoruz. Başarılı olacağından da kuşkumuz yok” ifadelerine yer verdi.

 
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA