HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    ÖZEL HABER    |    SİYASET    |    KÜLTÜR SANAT    |    EKONOMİ    |    FOTOHABER    |    SPOR
 
 
Başkan Seçer’den ilçe belediye başkanlarına ziyaret


17 Nisan 2024 Çarşamba 06:57

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, belediye başkanlıklarını kazanan ilçe belediye başkanlarını ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Seçer; birlik, beraberlik ve iş birliği içerisinde çok güzel hizmetler hayata geçireceklerini vurguladı.

 

Başkan Seçer; Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız ve Eş Başkan Nuriye Arslan’ı makamlarında ziyaret etti.

İLK ZİYARET BAŞKAN BOLTAÇ’A

İlk olarak Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’ı ziyaret eden Başkan Seçer, Tarsus Belediyesi girişinde karşılama mangası ve Belediye Bandosu ile coşku içerisinde karşılandı. Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin ile Meclis üyeleri de yer aldı. Seçer, Boltaç’a yeni görevinde başarılar dileyerek, 5 yıl Meclis üyeliği görevi yapan Boltaç’ın görevine hızla uyum sağlayacağını kaydetti. Seçer, “Her zaman söylediğim gibi yanınızda Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı var. Size her zaman yol gösterici ve destekçi olarak katkılarımızı sunacağız” dedi.

BAŞKAN BOLTAÇ: “KOLLARI SIVADIK, GÖREVE BAŞLADIK”

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç ise göreve gelir gelmez çalışmaya başladıklarını ve vatandaşlardan olumlu dönüşler aldıklarını anlatarak, Seçer’den hizmet anlamında çok şey öğrendiklerini ve tecrübelerinden yararlanarak hizmet edeceklerini belirtti. Gelecek kuşaklara iyi bir eser bırakma çabası içerisinde olduklarını ve bu yolda ilerlerken de Seçer’i örnek aldıklarını vurgulayan Boltaç, “Türkiye’de konuşulan ilk 3 kişiden birisiniz. Tarsus ve Mersin için büyük bir değersiniz. Sizin bilgi ve deneyimizden faydalanarak, uyumla iyi işlere imza atacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

SEÇER’DEN BAŞKAN YILDIZ’A ZİYARET

Başkan Seçer, Boltaç’ı ziyaretinin ardından, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Başkan Seçer girişte Zabıta ekipleri tarafından karşılandı. Ziyarette CHP Toroslar Belediye Başkanı Cumali Akbaş ve Meclis üyeleri yer aldı. “Ben her zaman tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber yanı başınızdayım” Seçer, yeni görevinin Başkan Yıldız’a hayırlı olmasını diledi. Toroslar’ın, Mersin’in en kalabalık ikinci ve demografik olarak da heterojen bir yapıya sahip olduğunu belirten Seçer, böyle bir ilçede belediye başkanlığı görevinin ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekti. Seçim sonucunun uzun yıllardır ilçeyi yöneten anlayışın artık tıkanma noktasına geldiğinin bir göstergesi olduğuna işaret ederek, Toroslar’da var olan sorunların çözümü için el birliğiyle ivedi bir şekilde çalışmaları gerektiğini belirtti. Toroslar Belediyesi’nin ve halkının her zaman yanında olacaklarının altını çizen Seçer, “Bir başına mutlaka Toroslar Belediyesi’nin imkânları sizi zorlayabilir ama şundan emin olabilirsiniz, yapacağımız iş birliği ile bütün zorluklar çok daha rahat aşılacaktır. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Ben her zaman tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber yanı başınızdayım. Toroslar halkı da rahat olsunlar. Konumuza hâkimiz, dersimizi iyi çalışmış belediye başkanlarıyız ve halkımız çok daha güzel hizmetler alacak” ifadelerine yer verdi.

YILDIZ: “TOROSLAR’IN DAHA YAŞANABİLİR BİR İLÇE OLMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI SARF EDECEĞİZ”

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız ise, uzun bir aradan sonra Toroslar’ın baharın geldiği bir ilçe haline geldiğini söyleyerek, bu durumda Seçer’in çok büyük emekleri olduğunu söyledi.  Toroslar’daki değişikliğin yurttaşlarda büyük bir heyecan uyandırdığınına dikkat çeken Yıldız, şöyle dedi:
“Tabi ki bir beklenti de oluştu. Biz de bu beklentiye yanıt vermek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Toroslar’ın daha yaşanabilir, konforlu ve kaliteli bir ilçe olması için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz.” 

SEÇER, BAŞKAN TUNCER İLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Seçer daha sonrasında Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz ile Meclis üyeleri yer aldı. Tuncer’i ziyaretinde kendisi nezdinde tüm Meclis üyeleri ve çalışma arkadaşlarına ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulunan Seçer, Büyükşehir ve Mezitli Belediyesi’nin birlikte hareket ederek Mezitli halkının daha güzel bir ilçede yaşaması için çalışacaklarını söyledi. Uyumun olduğu yerde enerji ve sinerjinin olduğuna dikkat çeken Seçer, şunları söyledi:
“Uyumun olduğu yerde daha güzel hizmetler oluyor. Bu açıdan da çok güzel projelerin altına imza atacağız. Mezitli’mize güzel hizmetlerimiz olacak. Mezitli gelişen bir ilçemizdir. Önceki 5 yıllık süreçte Büyükşehir olarak ilçenin imar çalışmalarını tamamladık. İmarın olmadığı bir yerde ne altyapı, ne üst yapı, ne yol, ne konut yapabilirsiniz ne de iş yeri açabilirsiniz. Bu anlamda Mezitli’nin hızlı gelişmesi açısından önemli bir aşamayı bitirmiş olduk. Bizler CHP anlayışını taşıyan, sosyal demokrat anlayışta belediyecilik icra eden belediye başkanlarıyız. Aynı doğrultuda Mustafa Kemal Atatürk’ün bize işaret ettiği yolda, onu devrimlerinin ışığında çalışmalarımız Mezitli’mizde devam edecek. Mezitli bunu hak eden ve buna uygun da bir ilçemiz.”


TUNCER: “BİZ MEZİTLİ’Yİ VE MERSİN’İ ÇOK SEVİYORUZ”

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ise ziyaretinden ötürü Başkan Seçer’e teşekkür ederek, şöyle dedi:
“Bu kentin köylüsüne de esnafına da çiftçisine de sanatına da kültürüne de dokunacak bir Meclis yapımız var. Çok güzel işler yapacağız. Büyükşehir’imiz ile uyum ve huzur içinde çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Çünkü biz Mezitli’yi ve Mersin’i çok seviyoruz.” 

SEÇER’DEN BAŞKAN ÖZYİĞİT’E ZİYARET

Başkan Tuncer’i ziyaretinden sonra da Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’i ziyaret eden Seçer, Başkan Özyiğit’in ikinci döneminin hayırlı olmasını diledi. Yenişehir’in gelişen bir ilçe olduğunu belirten Seçer, şu görüşlere yer verdi:
“Belediye olarak bizim de bu bölge ile ilgili hem konumundan hem de gelişme zorunluluğundan dolayı önemli yatırımlarımız oldu. Parasal anlamda yüksek hem de sonuç itibariyle de çok dokunduğumuz mesele oldu” dedi. İlçeye yönelik hizmet ve yatırımların hız kesmeden devam edeceğini aktaran Seçer, “Bunun yanında sosyal, kültürel projeler ve farklı alanlardaki yatırımlar için her türlü iş birliğine ve desteğe hazırız, bundan yana endişeniz olmasın.”

BAŞKAN ÖZYİĞİT: “BÜYÜKŞEHİR’LE BİRLİKTE AKIL VE FİKİR BİRLİĞİ YAPARAK YOL ALACAĞIZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ikinci 5 yıllık görev süresi boyunca Büyükşehir’le birlikte uyumlu çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Yenişehir İlçesi’nde Kültür Kompleksi hayata geçireceklerini aktaran Özyiğit, içerisinde kütüphane, taziye evi gibi sosyal tesislerin yer alacağını dile getirdi. Bu süreçte Büyükşehir’le birlikte ortak bir anlayışla hareket edeceğini vurgulayan Özyiğit, bu konularda da tamamıyla Büyükşehir’le istişare ederek birlikte akıl ve fikir birliği yaparak yol almayı düşündüklerinin altını çizdi.

SEÇER, BAŞKAN SARIYILDIZ VE EŞ BAŞKAN ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

Başkan Seçer, Başkan Özyiğit’i ziyaretinin ardından Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız ile Eş Başkan Nuriye Arslan’ı makamlarında ziyaret etti. Başkan Seçer girişte Zabıta ekipleri tarafından karşılandı. Ziyarette, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut ile Meclis üyeleri de yer aldı. Akdeniz Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette hayırlı olsun dileklerini ileten Seçer, 5 yıl boyunca iş birliği içerisinde Akdeniz’e güzel hizmetler yapacaklarını kaydetti. Mersin’in ve Mersin özelinde de Akdeniz’in ekonomisi, demografisi ve kültürel yapısıyla Türkiye’nin özeti konumunda olduğunu vurgulayan Seçer, şunları söyledi:
“Mersin’in bu özelliklerini biliyordum. Bu çeşitliliği biliyordum ama bazı belediye uygulamalarının da ideolojik olduğunun da farkındaydım. Her şeyden önce bu kente adaletli hizmeti yapmamız gerektiği anlayışıyla göreve başladık. 5 yıl boyunca da bu anlayışı uyguladık. Daha da sevindirici olanı da halkın gönlünde, aklında; ‘Bu belediye adaletli belediye, bu belediye hizmetlerini ayrım yapmadan götüren bir belediye’ anlayışı yer edindi.”

SARIYILDIZ: “YAKLAŞIMINIZI ÇOK DEĞERLİ VE KIYMETLİ BULUYORUZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz’in geçmişten gelen birçok soruna sahip olduğunu belirterek, sorunların çözümü için halkın kendilerine verdiği sorumluluğun bilincinde olacaklarını kaydetti. Başkan Sarıyıldız, şöyle dedi:
“Bu dönem belediyelerde sizler de bizler de tarihi bir farkla halktan bir icazet aldık. Halk bu mazbatayı vererek hem imkân yarattı hem de bir sorumluluk yükledi” dedi. Büyükşehir ile koordineli bir şekilde Akdeniz’in sorunlarının çözümü için çalışacaklarını vurgulayan Sarıyıldız, “Bu noktada sizin yaklaşımınızı çok değerli ve kıymetli buluyoruz. Büyükşehir ile güzel işlere imza atabileceğimizi düşünüyoruz.”

EŞ BAŞKAN ARSLAN: “FIRSAT EŞİTLİĞİNİ YAKALAMAK BİZLER AÇISINDAN ÇOK DEĞERLİ”

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan da Akdeniz İlçesi’ndeki sıkıntıları bildiklerini ve iş birliği içinde yurttaşlara hizmet ulaştırmak istediklerini ifade ederek, şu görüşlere yer verdi:
“Akdeniz için ‘Mersin’in kalbi’ diyoruz ama ekonomik anlamda yurttaşlarımız zor durumda. Geçmiş dönemde sizin önünüzde de ciddi engeller oluştu. Bu dönemde öyle bir engel de kalmadı. Halklar mevcut durumu çok iyi okudu ve gereken cevabı verdi. Bundan sonra temel amacımız bu güç birliğini sistem haline getirip, bütün halklarımıza eşit hizmet götürmek. Fırsat eşitliğini yakalamak bizler açısından çok değerli.”

 
  HABER ARA
 
 
  
  FLAŞ HABER
  EN ÇOK OKUNAN
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
  SOSYAL MEDYA

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

fotohaber.net | İnternet Gazetesi | Resmi Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
fotohaber.net © Copyright 2005-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA